Fotele wykonane ze skóry to jedne z najbardziej kontrowersyjnych mebli, z jakimi mamy do czynienia. Zachwycają zarówno zwolenników nowoczesności, jak i osoby o klasycznych upodobaniach. Nawet ich najwięksi entuzjaści mają jednak świadomość tego, że nie mówimy wcale o rozwiązaniach wolnych od wad. Rodzi się więc pytanie o to, jakie są zalety modeli skórzanych i co sprawia, że nadal nie brakuje osób, które nie wyobrażają sobie innego zakupu.
1. Ponadczasowość
Choć fotele wykonane ze skóry kojarzą się nam przede wszystkim z klasycznymi wnętrzami, nie są to wcale jedyne przestrzenie, w których mogą zagościć tego rodzaju rozwiązania. Fotele wykonane ze skóry od lat są synonimem luksusu i elegancji. Przyglądając się dawnym i współczesnym salonom nie sposób nie zgodzić się z tym, że wiele się w nich zmieniło, zawsze jednak znajdzie się w nich miejsce dla foteli ze skóry. Można powiedzieć nawet, że są to jedyne meble o takim statusie, bo niemal każdy inny element wyposażenia salonu sprzed czterdziestu lat przeszedł już do historii.
2. Bogactwo wyboru
Nawet, jeśli marzy nam się nowoczesny salon, nie każdy fotel skórzany sprawdzi się w nim tak samo dobrze. Na szczęście, znalezienie idealnego rozwiązania wcale nie jest trudne. Warto mieć na uwadze to, że mamy do czynienia z dziesiątkami modeli różniących się zarówno wyglądem zewnętrznym, jak i samym kolorem skóry. Wielkie fotele zajmujące centralne miejsce w salonie kontrastują więc z tymi o niewielkich wymiarach, doskonale wtapiających się w tło. Ponadczasowość skóry sprawia, że niemal każdy producent mebli chce mieć w swojej ofercie fotele wykonane z tego materiału. Nic więc dziwnego, że nawet mniej typowe pomysły aranżacyjne z nimi w centralnym punkcie, mogą być łatwo wcielone w życie.
3. Możliwość wyboru między skórą naturalną i sztuczną
O wyborze między skórą naturalną i sztuczną nie mówi się jako o rozwiązaniu nowym. Opcja taka jest dostępna od lat, od lat też cieszy się sporą popularnością. Osoby decydujące się na taki krok do niedawna podkreślały jednak, że wybór nie był wcale szansą na skorzystanie z dwóch opcji zbliżonych do siebie. Skóra sztuczna była zawsze tańsza od naturalnej, jej jakość pozostawiała jednak wiele do życzenia. Nie mijało wiele czasu, a wykonane z niej meble nadawały się wyłącznie do wymiany. Dziś skóra syntetyczna jest w stanie pozytywnie zaskoczyć także te osoby, które przez ostatnie lata zdążyły się do niej zrazić. Doskonale imituje wygląd skóry naturalnej, kusi przystępną ceną, a do tego jest materiałem o wiele bardziej przewidywalnym wówczas, gdy w grę wchodzi jej użytkowanie. Utrzymanie jej w czystości nie jest skomplikowane. Jest idealną opcją nie tylko dla klientów szukających oszczędności. O jej zakupie myślą również odbiorcy, którzy do niedawna musieli rezygnować z eleganckich foteli skórzanych ze względów etycznych.
4. Wygoda
Fotele skórzane są chętnie wprowadzane do salonów i gabinetów nie tylko ze względów prestiżowych, choć wiele osób nie ukrywa, że jest to przekonujący je argument. Popularność foteli tego rodzaju wynika również z tego, że są one wyjątkowo wygodne. Wysokiej jakości skóra nie nagrzewa się tak szybko, jak jej tanie odpowiedniki syntetyczne. Nawet intensywne promienie słoneczne wpadające do pokoju nie są więc w stanie obniżyć przyjemności czerpanej z korzystania ze skórzanego fotela. Jakby tego było mało, skóra sprawdza się znakomicie nawet wtedy, gdy, z różnych przyczyn, chcemy korzystać z fotela nieprzerwanie przez dłuższy czas.

5. Łatwość w utrzymaniu w czystości
Wiele osób nie ukrywa zaskoczenia słysząc, że fotele wykonane ze skóry można łatwo utrzymać w czystości. Tymczasem okazuje się, że wcale nie jest to poważny problem. Dziś na rynku nie brakuje doskonałych preparatów dedykowanych meblom skórzanym. Nie są one drogie a precyzyjna instrukcja obsługi sprawia, że można z nich korzystać intuicyjnie. Owszem, fotele skórzane powinny być czyszczone systematycznie tak, aby można było szybko pozbywać się zabrudzeń. Nie jest to jednak wcale przesadnie trudne zadanie.